Neutelings Riedijk Architects (Nīderlande)
+ Brigita Bula Arhitekte

un West 8

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja tapšana sākas nekavējoties!

Kvartāls un muzeja ēka ir pašpietiekami visu laiku. Tuvākajā laikā tā ir bērzu birzs jaunaudze ar esošo preču stacijas ēku kā kultūras dzīves pionieri. 2021. gadā topošajā pilsētas parkā atradīsies brīvstāvošs muzejs. 2036. gadā NHC būs dzīvīgs un zaļš pilsētas kvartāls.

Muzeja ēka veidota kā publiska apjumta telpa parkā. Zem lielā jumta izvietota muzeja galeriju noslēpumainā melnā kaste. Tajā izvietotās atšķirīgas formas un mainīga apgaismojuma galerijas veidotas kā iespēju virkne dažādu formu, tipu un izmēru izstāžu rīkošanai — intriģējošs mākslas ceļojums apmeklētājiem.

Apmeklētājus muzejā aicina ātrijs, kas veidots kā pasāža no pilsētas uz parku un kā brīvdabas skatuve, kur norisinās Rīgas kultūras dzīves notikumi. Ātriju apvij kāpnes un pandusi, kas ved uz visām galvenajām muzeja telpām.

Iedvesma ēkas fasāžu materiāliem un formām smelta smalki bagātīgajā Latvijas dabas un Rīgas centra arhitektūras paletē. Baltās filigrānās betona un bronzas krāsas fasādes raksts atvasināts no bērza mizas smalkajām kārtām un jūgendstila fasāžu rotājumiem.