wHY (ASV)
+ OUTOFBOX Architecture + ALPS

Jaunais laikmetīgās mākslas muzejs iedzīvina Rīgas bagātīgo pilsētvidi New Hanza City kvartāla attīstības pirmsākumos, veidojot dinamisku telpu spontānai kultūras attīstībai, eksperimentiem un to vērošanai.

Kā viena no pirmajām kvartāla būvēm, muzejs iezīmē nākotnes pilsētvides un kultūras notikumu enerģiju, kalpojot par nozīmīgu galamērķi Latvijas laikmetīgās mākslas dzīvē.

Ēka veidota kā ielas ainava — fiziski un programmatiski atvērta arhitektūra, kas spēj funkcionēt gan kā vienīgais spēlētājs klajā laukā, gan, līdz ar apkaimes attīstību, kalpot kā centrālais objekts blīvā un piesātinātā pilsētas audumā.

Muzejs darbojas kā publiska iekštelpa ziemas periodā, bet vasaras mēnešos paveras pret parku un apkaimi, ļaujot ēkā ieplūst Rīgas enerģiskajam dzīves ritmam.

Pilsētā, kuras atpazīstamību veido fasādes, jaunais muzejs apspēlē fasādi jaunā veidā un dimensijā, veidojot gan ārtelpu, gan iekštelpu un kalpojot gan kā ornaments, gan kā struktūra, vienlaicīgi esot vēsturiska atsauce un arī signāls nākotnei.