Sauerbruch Hutton (Vācija)
+ Arhitekts Ingurds Lazdiņš

un Werner Sobek, Innius, & Topotek 1

Neikoniskais muzejs.

Laikmetīgās mākslas muzejs jaunajā New Hanza City teritorijā ietur “neikoniskuma” pozīciju, kļūstot par apkaimes enkuru un kontrapunktu. Kā vienkārša pajumte — nojume vai noliktava — šis ēkas risinājuma priekšlikums apzināti izvairās no arhitektoniska salīdzinājuma vai sāncensības ar jauno dzīvojamo un biroju ēku mūsdienīgo ekspresionismu. Tāpat arī tas paliek nostāk un neiesaistās pieaugošās inflācijas skartajā pasaules sacensībā par ekstravagantāko muzeju arhitektūru. Muzeja ēka būs vieta ar klusu, bet stipru raksturu, intimitāti un pārsteigumu.

Ēka risināta kā vieta darbam, kas sniedz pietiekami elastīgu infrastruktūru, lai kalpotu mūsdienu muzeja daudzveidīgajām vajadzībām, un paredz gan vietu izstādēm, performancēm, diskusijām un polemikai, gan telpas dažādu projektu realizēšanai, interpretēšanai, pētniecības darbam un savstarpējai saziņai.

Tā piedāvā plašu telpu klāstu, daļa ir noslēgtas, citas nosacīti atklātas un ar starptelpu raksturu. Katra no tām gaida savu interpretāciju kā galerija, studija, pasākumu vai performanču vieta, agora, radošas konstruēšanas vieta vai noliktava.