Papildu informācija

Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs tiek veidots kā valsts nozīmes un starpreģionāli funkcionējoša kultūras institūcija. Muzeja ēka ar tai pieguļošo pilsētas dārzu plānota kā New Hanza City centrālais kvartāls, iezīmējot ieceri Skanstes apkaimei kļūt par Rīgas moderno centru. Izraudzītā vieta Ganību dambja un Hanzas ielas krustojumā ir vien pāris minūšu gājienā no Rīgas košākajiem jūgendstila dzīvojamajiem kvartāliem. Muzejā līdzās izstāžu darbībai, izglītībai un sabiedriskās līdzdalības instrumentiem, mājos arī nozīmīgs krājums par laikmetīgās mākslas un vizuālās kultūras aspektiem Baltijas jūras reģionā un īpaši Latvijā no 1960. gada līdz mūsdienām.

Muzeju paredzēts atklāt 2021. gadā. Ieceres īstenošanai ir izveidots Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds. To nodibināja ABLV Charitable Foundation un Borisa un Ināras Teterevu fonds, kopīgi muzeja būvniecībai atvēlēlot 30 miljonus eiro un parakstot nodomu protokolu ar Kultūras ministriju par sadarbību muzeja izveidē un darbībā pēc atklāšanas.

2015. gadā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds uzticēja Eiropā respektētam konkursu rīkotājam Malcolm Reading Consultants organizēt topošā muzeja ēkai metu konkursu ar uzaicinātu dalībnieku sastāvu. Piedalīties pirmajā konkursa kārtā tika aicināti divdesmit pieci pazīstami arhitektu biroji.

Septiņi starptautiskas nozīmes arhitektu biroji turpināja nākamo sāncensības posmu. Konkursa nosacījumos tiem tika izvirzīts uzdevums metus izstrādāt radošā partnerībā ar Latvijas arhitektiem. Tā rezultātā pieteikumus kā kopdarbu iesnieguši šādi arhitektūras biroju tandēmi:

Konkursa žūrija 2016. gada 6. un 7. jūnijā tikās Rīgā, lai izvērtētu iesniegto metus un uzklausītu to autorus.

Žūrijas sastāvs: Deivids Bikls (David Bickle), (žūrijas priekšsēdētājs), Design, Exhibitions and FuturePlan programmu direktors, Viktorijas un Alberta muzejs; Uldis Balodis, arhitekts, Kultūras ministrijas pārstāvis; Džanni Botsfords (Gianni Botsford), vadītājs & dizaina nodaļas vadītājs, Gianni Botsford Architects; Jānis Dripe, arhitekts, Kultūras ministrijas pārstāvis; Renjē Degrāfs (Reinier de Graaf), partneris, Office for Metropolitan Architecture (OMA) un vadītājs, AMO (OMA’s think-tank); Lūks Džerams (Luke Jerram), mākslinieks un vadītājs, Luke Jerram Ltd; Ieva Valtere, izpilddirektore, Pillar Management, SIA; Elīna Vikmane, valdes locekle, Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonds.

Savus padomus žūrijai sniedza metu konkursa organizētājs Malkolms Redings (Malcolm Reading).

Aplūkot iesniegtos metus